11 najlepszych niemieckich podcastów dla uczących się języka

Nie możesz znaleźć wystarczająco dużo czasu na uczyć się niemieckiego? Nie jesteś w tym osamotniony. Nie musisz się martwić, ponieważ znaleźliśmy praktyczne rozwiązanie - podcasty!

Jeśli chodzi o naukę języka nauka języka niemieckiego, podcasty są ciekawym i wygodnym sposobem na dodanie ćwiczeń słuchowych do codziennej rutyny. Niezależnie od tego, czy jedziesz samochodem, czy pracujesz, podcasty pomogą Ci mądrze gospodarować czasem i uczyć się niemieckiego nawet w podróży.

Istnieje mnóstwo podcastów w języku niemieckim które obejmują szeroki zakres tematów i są odpowiednie dla każdego poziomu zaawansowania. Ale jak wybrać ten najlepszy? Aby pomóc Ci w znalezieniu idealnej opcji, stworzyliśmy listę najlepsze niemieckie podcasty do nauki języka. Większość z nich jest darmowa, więc dlaczego nie zacząć naukę nowego języka od razu.

Niemieckie podcasty dla początkujących

Slow German Mit Annik Rubens

Annik Rubens, dziennikarka z Monachium, założyła podcast "Podcast "Slow German jeszcze w 2007 roku, zanim nastąpił prawdziwy boom na naukę języka niemieckiego w formie audio. Każdy odcinek jej podcastu, który trwa zaledwie 5 minut, ma formę swobodnej rozmowy na określony temat.

Podcast ma wersje na dwóch poziomach zaawansowania: początkującym i średnio zaawansowanym. Podcast dla początkujących wprowadza podstawowe niemieckie słowa i jest nagrywany w języku angielskim. Średniozaawansowani mogą posłuchać szybkich informacji o Niemczech, ich kulturze i ciekawych miejscach. Język podcastu jest autentyczny, a wszystko jest mówione powoli i wyraźnie.

"Slow German" oferuje płatny pakiet premium z dostępem do przewodników PDF, dodatkowych lekcji, quizów i bajek.

Przerwa na kawę po niemiecku

Kolejny pomocny Niemiecki podcast dla początkujących jest "Coffee Break German" od Radio Lingua która produkuje podcasty poświęcone różnym językom. Podcast ten jest połączeniem lekcji języka niemieckiego z garścią ciekawostek na temat życia w Niemczech, kultury, jedzenia i tradycji tego kraju.

Każdy odcinek jest prowadzony przez nauczyciela o imieniu Thomas, który uczy Marka, ucznia ze Szkocji. Są też fragmenty przygotowane przez korespondentkę kulturalną Julię oraz guru gramatyki Kirsten, która w przystępny sposób tłumaczy gramatykę niemiecką. Podsumowując, podcast ten jest dobrze zrobionym wstępem do nauki języka.

Deutsch - Warum Nicht?

"Warum Nicht?" to podcast Deutsch stworzony przez niemieckiego nadawcę DW (Deutsche Welle) we współpracy z Instytutem Goethego. Podcast jest przeznaczony zarówno dla osób zupełnie początkujących, jak i średnio zaawansowanych (A1-B1). Opowiada o codziennym życiu Andreasa, studenta, który pracuje jako portier w hotelu i spotyka inne zabawne postacie.

Każda z czterech serii składa się z 26 lekcji, których celem jest nauka słownictwa i gramatyki niemieckiej. Dostępne są również dodatkowe materiały do nauki, takie jak dialogi w formacie PDF, ćwiczenia i klipy audio do pobrania.

GermanPod101.com

Jeśli szukasz podcastu w języku niemieckim który obejmuje wszystkie poziomy - od podstawowego do zaawansowanego, to GermanPod101 od InnovativeLanguage z pewnością zasługuje na Twoją uwagę. Oferuje on ponad 1400 lekcji audio i wideo na interesujące tematy, dzięki czemu nigdy nie będziesz się nudzić.

Dialogi są prezentowane przede wszystkim przez prowadzących Judith i Chucka, którzy są rodowitymi Niemcami. W jasny i zwięzły sposób wyjaśniają oni kulturowe i gramatyczne aspekty języka. Podcastu można słuchać na iTunes bezpłatnie. Aby uzyskać dostęp do treści premium (flashcards, notatki z lekcji w formacie PDF, społeczność użytkowników), należy zarejestrować się na stronie internetowej i wykupić subskrypcję.

Słuchanie tych niemieckich podcastów dla początkujących z pewnością poprawi Twoje umiejętności językowe. Jeśli jednak chcesz uzyskać więcej praktyki, wybierz lekcje 1 na 1 z certyfikowanymi korepetytorami na Preply. Nauka z native speakerem online to pewny sposób na naukę języka w jak najkrótszym czasie.

Wybrany ekspert stworzy indywidualny plan lekcji dostosowany do Twojego poziomu i celów nauki, a także będzie Cię motywował w drodze do doskonałości w nauce niemieckiego. Nie ma wątpliwości, że korepetytorzy z Preply.com pomogą Ci przełamać barierę językową.

Znajdź korepetytora online już teraz

Planujesz wyjazd do Niemiec? Sprawdź nasz najnowszy artykuł "57 najważniejszych niemieckich słów i zwrotów dla początkujących", aby nauczyć się najczęściej używanych wyrażeń, których potrzebujesz, aby rozmawiać z tubylcami.

[subscription_form]

Ucz się niemieckiego z Podcasty dla średniozaawansowanych

Deutsch - Wieso Nicht?

"Deutsch - Wieso Nicht?" to kontynuacja programu "Warum Nicht?" wydawnictwa Deutsche Welle. Jest on przeznaczony zarówno dla osób na poziomie średniozaawansowanym, jak i zaawansowanym i koncentruje się na tematach związanych z życiem codziennym w Niemczech i innych krajach niemieckojęzycznych. Wizyta u lekarza, zakupy czy drobne rozmowy wizyta u lekarza, zakupy czy rozmowa z sąsiadami - "Wieso Nicht?" przeniesie Cię w samo serce prawdziwego życia.

Wszystkie dialogi są w języku niemieckim. Każdy odcinek można pobrać w formacie PDF lub audio i zapoznać się z nim bardziej szczegółowo.

Smak niemieckiego

Kiedy już opanujesz podstawy, czas przejść na poziom średniozaawansowany. I tu właśnie przydaje się "Smak niemieckiego". Program ten, wyprodukowany przez twórców "Coffee Break German", skupia się bardziej na idiomach i typowych niemieckich zwrotach na tematy ogólne. Każdy odcinek trwa około 10 minut, co jest idealnym rozwiązaniem, jeśli masz napięty grafik.

Marktplatz

Jeśli uczysz się niemieckiego dla celów biznesowychto sprawdź inny świetny podcast DW o nazwie "Marktplatz" (Rynek). Program ma tylko 26 odcinków, ale będzie szczególnie przydatny dla osób średnio zaawansowanych, które chcą poszerzyć swój zasób słownictwa na tematy związane z finansami i biznesem.

Wiadomości w wolnym niemieckim

Podcast ten omawia wiadomości ze świata, gramatykę niemiecką i popularne wyrażenia w nieco wolniejszym tempie niż zwykle. Takie tempo pozwala słuchaczom lepiej przyswajać informacje oraz łatwo i szybko zapamiętywać nowe słowa i zwroty.

Aby w pełni wykorzystać ten niemiecki podcast informacyjnynależy wykupić jeden z planów abonamentowych. Po wykupieniu subskrypcji otrzymasz dostęp do obszernej bazy danych odcinków, a także transkrypcji, quizów i lekcji gramatyki, słownictwa i wymowy. Dostępny jest bezpłatny odcinek demonstracyjny, który można wypróbować bez konieczności rejestrowania się na stronie internetowej.

Oferujemy korepetycje online z ponad 50 języków.

Preply to jedna z wiodących platform edukacyjnych, która zapewnia lekcje 1 na 1 z certyfikowanymi korepetytorami za pośrednictwem ekskluzywnego czatu wideo.

  • Znajdź mojego korepetytora online teraz
  • 1456 opinii, "Doskonały"

Niemiecki Podcasty dla zaawansowanych

Elementarfragen

Kiedy osiągniesz poziom zaawansowany, będziesz mógł słuchać niemieckie podcasty które w ogóle nie uczą gramatyki ani słownictwa. Jednym z takich podcastów jest "Elementarfragen". Produkowany przez Viertausendherz, jest to długi podcast zawierający wywiady z ekspertami na poważne tematy. W każdym odcinku, trwającym od godziny do dwóch, poruszany jest konkretny temat: od muzyki i sztuki po politykę i opiekę zdrowotną.

Sozusagen!

Bayern 2, niemiecka publiczna stacja radiowa, stworzyła swój podcast z myślą o tych, którzy interesują się językiem niemieckim. Ale nie chodzi tu tylko o naukę języka. W każdym odcinku poruszany jest konkretny problem językowy, taki jak różne dialekty niemieckie czy wpływ polityki na język.

SBS German

Ta strona Niemiecki podcast informacyjny omawia zarówno wiadomości z całego świata, jak i mocno dyskutowane kwestie społeczne. Chociaż podcast jest przeznaczony dla osób zaawansowanych, brzmi naturalnie i jest bardzo łatwy do zrozumienia.

I na koniec, ale nie mniej ważne...

Podcasty to nie jedyny sposób na naukę niemieckiego w napiętym grafiku. Jeszcze bardziej efektywna jest nauka online z native speakerami z Niemiec. Tutaj na Preplymożna znaleźć certyfikowanych nauczycieli z bogatym doświadczeniem i indywidualnym podejściem do każdego ucznia. Dla celów zawodowych, Preply zapewnia profesjonalne szkolenia z języka niemieckiego dla firm i organizacji.

Wystarczy znaleźć odpowiedniego nauczyciela i ustalić własny harmonogram zajęć, aby móc uczyć się w dowolnym miejscu i czasie. Wybrany ekspert znajdzie najbardziej przydatne materiały i narzędzia do nauki, które spełnią Twoje potrzeby i pomogą Ci zwiększyć umiejętności językowe już od pierwszej lekcji. Przekonaj się sam!

Story Page