19 Przydatne zwroty i wskazówki, aby szybko nauczyć się hiszpańskiego przed podróżą do Barcelony

Bez względu na to, czy uczysz się hiszpańskiego, czy znasz tylko dwa zwroty "Hola" i "Adiós", musisz poznać zwroty, które możesz wypowiedzieć bez zastanowienia. Powszechnie wiadomo, że większość Hiszpanów nie mówi zbyt dobrze po angielsku. Jeśli więc nie chcesz spędzić całej podróży na naśladowaniu i gestykulowaniu, skorzystaj z poniższych przydatnych zwrotów. Do każdego z nich dołączono kilka wskazówek, jak je zapamiętać, aby móc bez zastanowienia wypowiedzieć potrzebny zwrot.

Przy okazji, jeśli zdecydujesz się kontynuować naukę hiszpańskiego online, powinieneś wiedzieć, że w światowym rankingu "popularności" języków hiszpański wyprzedził angielski i podążył za chińskim z 437 rodzimymi użytkownikami na całym świecie. Porównaj dane z poniższego badania Statista.

Nawet w Stanach Zjednoczonych hiszpański stał się drugim po angielskim najczęściej używanym językiem (34 559 894 osób). Jest więc dobry powód, by nauczyć się płynnie mówić po hiszpańsku.

W tym artykule omówione zostaną zwroty związane z miejscem pobytu i zamawianiem posiłków. Dzięki nim możesz nauczyć się mówić po hiszpańsku, nawet jeśli nie uczęszczałeś wcześniej na żadne lekcje.

Miejsce pobytu

Ogólnie rzecz biorąc, istnieją różne warianty pytania o drogę. Poniżej przedstawiono najczęściej spotykane dialogi, w których można porozumieć się z rodzimymi użytkownikami języka.

- ¡Hola! ¿Puedes ayudarme?| Witaj, czy możesz mi pomóc?

- Buenos días! Sí, ¿qué necesitas? | Dzień dobry. Tak, czego Pan/Pani potrzebuje?

- Me he perdido ¿Cómo puedo llegar a la calle Verdi? | Zgubiłem się. Jak mogę dojść do ulicy Verdi?

- Proszę przejść do końca ulicy i skręcić w lewo. Wszystko jest w porządku. | Idź prosto do skrzyżowania i skręć w lewo. skrzyżowania i skręcić w lewo. Tam jest ulica, której potrzebujesz.

- Gracias. | Dziękuję .

- De nada. | Nie ma za co.

Dla początkujących polecam przyswojenie sobie niektórych z tych zwrotów, zwłaszcza jeśli do wyjazdu pozostało kilka dni. Poza tym wymowa hiszpańska pozwala każdemu zacząć czytać, ponieważ większość słów wymawia się tak, jak się je pisze. Niemożliwe jest szybkie nauczenie się hiszpańskiego i zostanie biegłym użytkownikiem w ciągu kilku tygodni. Dlatego nie próbuj zagłębiać się w specyfikę koniugacji ani zapamiętywać wszystkich form trybu rozkazującego.

Po prostu powtarzaj te zwroty tak często, jak to możliwe. Następnie zapisz ten dialog na kartce papieru i powtarzaj każde zdanie. Jeśli ta metoda nie zadziała, możesz spróbować różnych filmy szkoleniowe aby uchwycić atmosferę i przyzwyczaić się do brzmienia języka. Jest to doskonały sposób na naukę hiszpańskiego ze słuchu.

Co najważniejsze, powinieneś popracować nad tymi przyimkami miejsca. Używaj ich w dialogach (lepiej, jeśli piszesz), wyjaśniając, jak dotrzeć do domu lub ulubionej kawiarni.

Kupowanie posiłku lub napoju

Zalecam zabranie dodatkowych pieniędzy na posiłki, ponieważ trudno będzie Ci się oprzeć tym fantastycznym kawiarniom i restauracjom z kuchnią katalońską. Mam nadzieję, że nic innego nie powstrzyma Cię przed spróbowaniem pysznej paelli, a zwłaszcza niemożność płynnego mówienia. Przygotuj się do zamawiania jedzenia w restauracji, korzystając z nagrań wideo, które są najlepszym sposobem na naukę konwersacji po hiszpańsku.

Teraz możesz się zastanawiać, co powinieneś zrobić z tym nagraniem. Po pierwsze, zapisz kluczowe zwroty w małym notatniku, który możesz szybko zabrać ze sobą w podróż, lub dodaj je do notatek w swoim smartfonie.

W tym filmie kluczowe zwroty to:

¿Qué quiere comer/beber? (Co chcesz (Usted - Ty grzecznie) zjeść/pić?)

Quiero agua/hamburguesa (Chcę wody/hamburgera).

Powinieneś również sporządzić i nauczyć się listy potraw i napojów, które są typowe dla Twojej diety lub których chciałbyś spróbować w kuchni podziemnej. Niektóre z niezbędnych słów związanych z jedzeniem znajdziesz na poniższych zdjęciach.

Polecam również skorzystanie z tej lekcji online aby ćwiczyć pamięć i szybciej zapamiętywać nowe słowa. Można ją wykorzystać jak każde inne ćwiczenie. A tym uczniom, którzy są gotowi na bardziej skomplikowane zwroty, radzę skupić się na tym filmie.

Oto najważniejsze zwroty z filmu, które powinieneś dodać do listy swoich zwrotów z podróży:

¿Me lo puedes repetir? | Czy możesz to powtórzyć?

¿Lo puedes decir más lento? | Czy może Pan/Pani powiedzieć to wolniej?

¿Te encargo (un tenedor)? | Czy może mi Pan/Pani przynieść (widelec)?

Nie jesteśmy jeszcze gotowi. Nie jesteśmy jeszcze gotowi.

Potrzebujemy jeszcze kilku minut. Potrzebujemy jeszcze kilku minut

[subscription_form]

¿Sería todo? | Czy to będzie wszystko?

¿Es picante? | Czy to jest pikantne?

¡Provecho! | Ciesz się posiłkiem!

¿Te encargo la cuenta por favor? | Czy może Pan/Pani przynieść czek?

¿Aceptan tarjetas? | Czy przyjmują Państwo karty kredytowe?

¿O sólo efectivo? | Czy tylko gotówkę?

Aby zapamiętać te zwroty i zachować je na długo, należy wybrać tylko te zwroty, których często używamy w restauracji. W każdym razie kelner nie będzie Cię przepytywał, jak to jest w tej sytuacji:

Przy okazji, możesz wykorzystać ten zabawny filmik, aby dowiedzieć się o wszystkich możliwych rodzajach kawy w Hiszpanii!

Jeśli potrzebujesz więcej dialogów do ćwiczeń i szukasz sposobu, jak szybko nauczyć się hiszpańskiego i mówić bez obaw, skorzystaj z tych rozmów:

Po hiszpańsku

Po angielsku

Po hiszpańsku

Po angielsku

Na koniec, jeśli chcesz cieszyć się swoją podróżą do Barcelony, poświęć trochę czasu na poznanie najczęściej odwiedzanych miejsc, ponieważ jest to miasto, które kryje w sobie wiele niespodzianek za każdym rogiem.

Oferujemy korepetycje online z ponad 50 języków.

Preply to jedna z wiodących platform edukacyjnych, która zapewnia lekcje 1 na 1 z certyfikowanymi korepetytorami.

  • Znajdź mojego korepetytora hiszpańskiego online teraz
  • 1456 opinii, "Doskonały"

Story Page