4 najważniejsze umiejętności potrzebne do nauki języka

Dawno temu nauka języka obcego była tylko wymogiem do uzyskania ukończenia szkoły średniej. W obecnych czasach, ze względu na globalizację, mówienie w drugim języku, na przykład angielskim, stało się jedną z najważniejszych nauk, aby poprawić ludzkie programy nauczania, pracę, a nawet życie, gdy konieczne jest wyprowadzenie się. Przez wiele lat różni badacze szukali najlepszego sposobu, by ułatwić proces uczenia się. Przeanalizowano wiele teorii, strategii uczenia się i nauczania dla nauczycieli w klasach bezpośrednich i internetowych, aby pomóc osobom uczącym się języków obcych.

Zgodnie z moim osobistym doświadczeniem - 10 lat nauczania na różnych poziomach, z wykorzystaniem różnych metodologii i strategii - uważam, że 4 główne umiejętności językowe powinny być nauczane w następującej kolejności:

1. Słuchanie

Pierwszą rzeczą, jaką robiłeś w dzieciństwie, by nauczyć się swojego języka ojczystego, było słuchanie tego, co wszyscy mówią! Aby rozwinąć umiejętność słuchania, trzeba jednak ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Nie wystarczy mieć zajęcia z nauczycielem, trzeba próbować oglądać filmy lub słuchać muzyki w wolnym czasie, pamiętając, by wybierać materiały odpowiednie dla swojego poziomu. Możesz także używać napisów do nauki nowych słów. W dzisiejszych czasach technologia oferuje różne rodzaje aplikacji i stron internetowych, z których możesz korzystać, upewnij się, że pochodzą one z dobrego źródła, np. z materiałów polecanych przez nauczyciela.

2. Mówienie

Drugim krokiem, który wykonywałeś jako dziecko, było naśladowanie dźwięków, które słyszałeś wcześniej. Postaraj się wypowiadać słowa! Kluczem do osiągnięcia postępów w mówieniu jest rozmowa. Rozmawiaj z innymi uczniami oraz z rodzimymi użytkownikami języka , aby zrozumieć rytm i rytmikę języka.

Trzeba być pewnym siebie i starać się mówić jak najwięcej, nie ma znaczenia, czy popełnia się błędy, można się na nich uczyć. Chodzi o to, by się do tego zmusić, nawet jeśli na początku ćwiczy się przed lustrem lub nagrywa się telefonem komórkowym. Inną skuteczną strategią jest czytanie na głos, by ćwiczyć wymowę. Ponadto bardzo pomocne jest wyznaczanie sobie codziennie małych celów, takich jak nauczenie się nowego wyrażenia, idiomu lub słowa. Mamy korepetytorów online z ponad 50 języków.

Preply to jedna z wiodących platform edukacyjnych, która zapewnia lekcje 1 na 1 z certyfikowanymi korepetytorami za pośrednictwem czatu wideo.

  • Znajdź mojego korepetytora online teraz
  • 1456 opinii, "Doskonale"

3. Czytanie

Trzecia rzecz, którą robiłeś w szkole, to powtarzanie samogłosek i liter. Wystarczy śledzić litery, aby zrozumieć sens! Są pewne kroki, które możesz podjąć, aby czytać efektywniej. Przede wszystkim należy zacząć czytać od tytułu, aby wiedzieć, o czym jest lektura. Następnie należy przeskanować tekst - strategia czytania, która oznacza szybkie czytanie - aby mieć ogólne pojęcie o treści. Zaleca się również ciche czytanie, aby przyswoić sobie wymowę każdego słowa, stosując pauzy zgodnie z zasadami interpunkcji. Na tym etapie należy jednak notować słowa, których nie rozumiemy, aby znaleźć je w słowniku. Czasami uczniowie nie lubią korzystać ze słownika, ale jest to bardzo korzystne, ponieważ dzięki niemu można sprawdzić nie tylko znaczenie słów, ale także ich brzmienie za pomocą symboli fonetycznych, a także dowiedzieć się, czy dane słowo jest czasownikiem, przymiotnikiem, rzeczownikiem itp.

4. Pisanie

Czwartym etapem nauki w szkole jest pisanie słów. Wystarczy połączyć wszystko, czego się nauczyłeś, i napisać! Jednak przed napisaniem musisz pomyśleć o możliwych tematach, aby uporządkować swoje pomysły. Umiejętność ta znajduje się na ostatnim miejscu nie dlatego, że jest mniej istotna, w rzeczywistości jest to wyzwanie, aby nauczyć się pisać poprawnie. Pierwszym aspektem, który powinieneś wziąć pod uwagę, jest zapamiętanie trzech głównych części tekstu: wstępu, korpusu i zakończenia, a także zapoznanie się z zasadami interpunkcji, co pomoże Ci w zachowaniu spójności - jak używać interpunkcji - w Twoim tekście. Z drugiej strony, w momencie, gdy chcesz pisać, lepiej zacząć od zdań, potem od małych akapitów i pełnego tekstu, zawsze wspierając się słownikiem w zakresie gramatyki i słownictwa.

Podsumowując, proces uczenia się jest różny dla wszystkich uczniów. Powinieneś także sprawdzić, jaki jest twój styl uczenia się, np. wzrokowiec, słuchowiec, kinestetyk czy dotykowiec - w Internecie można znaleźć wiele testów dotyczących różnych stylów uczenia się. Kiedy poznasz swój styl uczenia się, łatwiej będzie Ci znaleźć materiały, które do niego pasują.

Biorąc pod uwagę wszystkie te strategie, nauka języka przez całe życie może być bardziej znacząca; pamiętaj, że nigdy nie przestaniesz się uczyć. Kolejną istotną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę, jest to, jak bardzo jesteś zainteresowany językiem, którego chcesz się nauczyć. To może być powód, dla którego nie nauczyłeś się tyle, ile potrzebujesz. Motywacja jest kluczem do udanego procesu uczenia się. Przeanalizuj dogłębnie, dlaczego musisz doskonalić język, jak ważny jest on dla ciebie i co możesz osiągnąć, gdy opanujesz komunikację w języku docelowym.

Story Page