5 najlepszych filmów do nauki hiszpańskiego

Kto powiedział, że nauka języka obcego powinna być nudna? Uczenie się wyłącznie z podręczników to podstawowy błąd popełniany przez wielu uczących się. Nie ma wątpliwości, że książki są pomocne. Z drugiej strony, oglądanie filmów w oryginalnym języku to skuteczny i zabawny sposób na doskonalenie umiejętności i ćwiczenie rozumienia ze słuchu.

Dlaczego oglądanie filmów jest najlepszym sposobem na naukę hiszpańskiego? Kiedy oglądasz film, jesteś zrelaksowany. W takiej komfortowej atmosferze Twój mózg może łatwo wychwytywać i zapamiętywać nowe zwroty i słowa. Musisz jednak upewnić się, że uważnie słuchasz informacji. Oglądanie filmów po hiszpańsku pomaga dowiedzieć się więcej o kulturowych i społecznych aspektach tego języka.

Jeśli jesteś początkujący, oglądaj hiszpańskie filmy z angielskimi napisami. Jeśli Twój poziom jest wyższy, staraj się oglądać filmy z napisami hiszpańskimi. Po pewnym czasie Twoje rozwinięte umiejętności pozwolą Ci oglądać filmy bez żadnych napisów. Po prostu ćwicz i przekonaj się, jak przydatna jest nauka mówienia po hiszpańsku z filmami.

Chcesz obejrzeć film? Dlaczego nie obejrzeć go po hiszpańsku? Stworzyliśmy listę 5 filmów, które pomogą Ci nauczyć się języka w przyjemny sposób. Baw się dobrze!

Volver

"Volver" to dzieło Pedro Almodovara, najsłynniejszego hiszpańskiego reżysera. Film ten powstał u szczytu jego kariery i jest wybitnym przedstawicielem klasycznego kina hiszpańskiego z fantastycznymi odniesieniami kulturowymi. W rzeczywistości film przedstawia historię trzech pokoleń kobiet w Madrycie, które dokładają wszelkich starań, aby pokonać życiowe przeszkody.

Główną bohaterkę gra Penelope Cruz, ulubiona aktorka Almodovara. Zgodnie ze scenariuszem, kobieta walczy o to, by pogodzić się ze śmiercią męża i żyć dalej. Film opisuje codzienne hiszpańskie życie, co stanowi doskonałe tło dla zapierającej dech w piersiach fabuły. Poza tym, nieformalne wypowiedzi pomogą Ci nauczyć się konwersacji po hiszpańsku i przyzwyczaić uszy do języka potocznego.

Como agua para chocolate

Film "Como agua para chocolate", czyli "Jak woda po czekoladzie", to wzruszająca opowieść o starych tradycjach i silnych więzach rodzinnych. Film był nominowany do Złotego Globu dla najlepszego filmu obcojęzycznego i otrzymał 10 nagród Ariel. Ponadto w 1992 r. film stał się najlepiej zarabiającym hiszpańskim filmem, jaki kiedykolwiek pojawił się w USA. Warto więc go obejrzeć.

Główna bohaterka Tita czuje się zdruzgotana i zagubiona na drodze życia, ponieważ nie może wyjść za mąż za mężczyznę, którego kocha. Jej starsza siostra wychodzi za Pedra w jej zastępstwie, a Tita jest pogodzona z losem życia pełnego cierpienia. Film, obejmujący ponad dwadzieścia lat życia jednej wielkiej rodziny, ukazuje losy bohaterów na przestrzeni tego czasu. Z pewnością wzruszysz się ich historiami i nauczysz się podstawowych hiszpańskich słów w tym samym czasie.

El Laberinto del Fauno

"El Laberinto del Fauno" lub "Labirynt Pana" to świetny film fabularny dla tych, którzy lubią fantastykę z lekką domieszką horroru. Film został wyreżyserowany w 2006 roku przez Guillermo del Toro, który opisuje go jako "baśń dla dorosłych".

Historia rozgrywa się w Hiszpanii po wojnie domowej w 1944 roku. Ofelia i jej mama przeprowadzają się do małego miasta, w którym nie chce mieszkać. Jej mama ma urodzić dziecko, a ojczym, który jest wojskowym, próbuje zniszczyć siły opozycji. W tym czasie mała Ofelia odkrywa las i znajduje fauna, który ujawnia jej niewiarygodne objawienie.

No Se Aceptan Devoluciones

Chcesz obejrzeć dobrą komedię? W takim razie oglądanie "Instruction not included" to najlepszy wybór na spędzenie wieczoru, a także łatwy sposób na naukę hiszpańskiego online. Język filmu to czysty meksykański dialekt, co sprawia, że jest to jeden z najlepszych filmów do nauki języka ze słuchu. Poza tym pojawia się w nim wiele angielskich zwrotów, ponieważ znaczna część filmu rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych.

Współscenarzystą i reżyserem filmu był Eugenio Derbez w 2013 roku. Jest to opowieść o Valentinie, mężczyźnie, który jest zobowiązany do opieki nad swoją córką. Dziewczynka nagle pojawia się w życiu Valentina, a on dokłada wszelkich starań, aby odnaleźć jej matkę i zwrócić dziecko. W końcu jednak postanawia zatrzymać dziecko i zapewnić mu godne życie.

Dzienniki motocyklowe (Diarios de Motocicleta)

Film "Dzienniki motocyklowe" jest oparty na pamiętnikach Ernesto "Che" Guevary. Przedstawia on długą podróż motocyklową dookoła Ameryki Południowej, którą Che odbył ze swoim przyjacielem, pracując w kolonii trędowatych. Ta wielka przygoda zainspirowała go do wprowadzenia zmian na świecie i ostatecznie doprowadziła do rewolucji.

Obejrzenie tego filmu jest jednym z najlepszych sposobów na naukę hiszpańskiego dla uczniów na wszystkich poziomach zaawansowania. Będziesz mógł podziwiać nie tylko piękno Ameryki Południowej, ale także wyjątkowy argentyński akcent i slang.

Teraz jesteś w pełni przygotowany, aby spędzić kilka wieczorów zagłębiając się w hiszpańskie kino. Czy masz swój ulubiony hiszpański film? Daj nam znać w komentarzach poniżej.

Story Page