Cytaty, słowa i wyrażenia związane ze Świętem Dziękczynienia, które zrobią wrażenie na Twoich przyjaciołach i rodzinie

Święto Dziękczynienia jest jednym z najważniejszych świąt w Stanach Zjednoczonych. To czas, kiedy rodziny z całego kraju spotykają się, aby wspominać historię Ameryki i zastanowić się nad tym, za co są wdzięczne.

W tym artykule przyjrzymy się cytaty o Święcie Dziękczynieniasłowa i zwroty. Omówimy również genezę Święta Dziękczynienia, kiedy jest obchodzone oraz kilka zabawnych faktów.

Słowa i zwroty związane ze Świętem Dziękczynienia

Zimny indyk

Znaczenie: zrobić coś całkowicie i nagle.

Przykład: Frank rzucił palenie "na zimno".

Gobble up

Znaczenie: 1. zjeść coś w całości bardzo szybko i chętnie;

2. używać, kupować lub zajmować coś w całości.

Przykład .: 1. Pyszne jedzenie podane w Święto Dziękczynienia zostało natychmiast zjedzone.

2. Dzień po Święcie Dziękczynienia amerykańscy klienci kupowali w sklepach mnóstwo sprzętu elektronicznego.

Trot z indykiem

Znaczenie: wesoły długodystansowy bieg lub wyścig w stroju indyka organizowany w dniu lub w okolicach Święta Dziękczynienia w Stanach Zjednoczonych.

Przykład: Czy w tym roku weźmiesz udział w Turkey Trot?

Czarny Piątek

Znaczenie: Święto Dziękczynienia zawsze przypada w czwarty czwartek listopada, a następny dzień znany jest jako Czarny Piątek. Sklepy na całym świecie obniżają ceny towarów, aby przyciągnąć klientów. Oznacza to również początek zakupów świątecznych.

Przykład: Zamierzam kupić te buty i ten płaszcz w Czarny Piątek. To doskonała okazja, aby kupić dobre rzeczy po przystępnej cenie.

Tofurkey

Znaczenie: połączenie słów "tofu" i "indyk", tzn. wegetariańska wersja indyka, zwykle przyrządzana z tofu (białko sojowe) lub seitanu (białko pszenne) z farszem z ziaren lub chleba.

Przykład: Moi przyjaciele są wegetarianami, więc zamiast indyka jedzą indyka z tofu w Święto Dziękczynienia.

Cornucopia

Znaczenie: 1. duża ilość lub zapas czegoś;

2. a róg obfitościsymbol obfitości i pożywienia, zwykle duży pojemnik w kształcie rogu, wypełniony owocami, warzywami, kwiatami lub orzechami;

3. symbol Święta Dziękczynienia w Ameryce.

Przykład: Wręczono mu cornucopia możliwości pracy.

Śpiączka pokarmowa

Znaczenie: stan senności po spożyciu dużej ilości pokarmu.

Przykład: Właśnie wpadliśmy w śpiączkę żywieniową po pochłonięciu wszystkich posiłków.

Cytaty o Święcie Dziękczynienia

W tym całym gotowaniu, jedzeniu i świętowaniu łatwo zapomnieć, czym jest Święto Dziękczynienia. święto o co tak naprawdę chodzi. Cytaty mogą doskonale przypominać o tym, za co powinniśmy być wdzięczni.

Oto cytaty na Święto Dziękczynienia pomogą Ci zastanowić się nad wszystkimi dobrodziejstwami, które otaczają Cię każdego dnia. Można je wykorzystać na kartkach lub wydrukować jako element świątecznego wystroju.

 • "Bądź wdzięczny za to, co masz, a w końcu będziesz miał więcej. Jeśli skupisz się na tym, czego nie masz, nigdy, przenigdy nie będziesz miał wystarczająco dużo." - Oprah Winfrey
 • "Pamiętajmy, że skoro wiele nam dano, wiele też będzie się od nas oczekiwać, a prawdziwy hołd płynie zarówno z serca, jak i z ust, i przejawia się w czynach." - Theodore Roosevelt
 • "Jeśli jesteś naprawdę wdzięczny, co robisz? Dzielisz się z innymi." - W. Clement Stone
 • "̒Dziękuję̕ to najlepsza modlitwa, jaką może wypowiedzieć każdy. Często ją powtarzam. Dziękuję wyraża ogromną wdzięczność, pokorę, zrozumienie." - Alice Walker
 • "̒ Powinniśmy dziękować za wszelką pomyślność: jeśli jest dobra, bo jest dobra, jeśli zła, bo wyrabia w nas cierpliwość, pokorę i pogardę tego świata oraz nadzieję naszej wiecznej ojczyzny." - C.S. Lewis
 • "Wdzięczny odbiorca przynosi obfite plony." - William Blake
 • "Święto Dziękczynienia to czas wspólnoty i wdzięczności." - Nigel Hamilton
 • "Wdzięczność odblokowuje pełnię życia. Sprawia, że to, co mamy, staje się wystarczające, a nawet większe. Zmienia zaprzeczenie w akceptację, chaos w porządek, zamieszanie w jasność. Potrafi zmienić posiłek w ucztę, dom w dom, obcego w przyjaciela. Wdzięczność nadaje sens naszej przeszłości, przynosi spokój na dziś i tworzy wizję na jutro." - Melody Beattie
 • "Święto Dziękczynienia nigdy nie miało być zamknięte w jednym dniu." - Robert Caspar Lintner
 • "Wdzięczność może przekształcić zwykłe dni w święta dziękczynienia, zmienić rutynowe prace w radość, a zwykłe okazje w błogosławieństwa." - William Arthur Ward
 • "Wciąż i wciąż zachwycam się błogosławieństwami mojego życia: każdy rok jest lepszy od poprzedniego." - Lawrence Welk
 • "Chociaż Święto Dziękczynienia jest tylko raz w roku, każdy dzień powinien być dniem dziękczynienia. Wśród wszystkich wyzwań, przed którymi stoimy jako osoby z ubytkiem słuchu, są z pewnością jaśniejsze chwile w każdym dniu - chwile, które zasługują na zapisanie w naszym Dzienniku Wdzięczności." - Monique Hammond
 • "Obiady w Święto Dziękczynienia Ich przygotowanie zajmuje osiemnaście godzin. Zjada się je w dwanaście minut. Półmetek trwa dwanaście minut. To nie jest przypadek." - Erma Bombeck
 • "Święto Dziękczynienia to jeden z moich ulubionych dni w roku, ponieważ przypomina nam o tym, by dziękować i liczyć nasze błogosławieństwa. Nagle tak wiele rzeczy staje się tak małych, gdy uświadamiamy sobie, jak bardzo jesteśmy błogosławieni i szczęśliwi." - Joyce Giraud

Krótka historia Święta Dziękczynienia

Historia Święta Dziękczynienia jest owiana tajemnicą i mitami. Wiadomo jedynie, że pierwsze "oficjalne" Święto Dziękczynienia w USA odbyło się w 1621 roku. Obchodzili je Pielgrzym osadników z Anglii, którzy założyli Plymouth Colony w Massachusetts w 1620 r.

Mimo ubogich zapasów żywności i różnych chorób udało im się przetrwać srogą zimę. Następnej wiosny Wampanoagowie rdzenni Amerykanie pomogli kolonistom zasadzić kukurydzę. Gdy jesienią zebrano pierwsze plony, gubernator William Bradford ogłosił wielkie święto i zaprosił do wspólnego świętowania.

Amerykańskie Święto Dziękczynienia zostało ustanowione jako święto narodowe w 1863 roku przez prezydenta Abrahama Lincolna. Istnieje opowieść, że decyzja ta została podjęta z powodu Sarah Josepha Halepisarki i redaktorki, która przez 17 lat pisała do prezydenta Lincolna z prośbą o ogłoszenie tego dnia świętem.

Tradycyjnie jest to dzień dla rodziny i przyjaciół gromadzą się przy świątecznym stole, aby zjeść specjalny posiłek. W wielu rodzinach świąteczną tradycją jest wspólna modlitwa i dzielenie się przy stole tym, za co są wdzięczni.

Jak obchodzone jest Święto Dziękczynienia?

Na stronie pierwsze Święto Dziękczynienia było obchodzone w formie uczty i ta tradycja przetrwała do dziś. Rodziny i przyjaciele zazwyczaj łączą się w tym dniu, aby zjeść tradycyjny posiłek z okazji Święta Dziękczynienia.

Potrawy na Święto Dziękczynienia zazwyczaj obejmuje pieczonego indyka, farsz z indyka, tłuczone ziemniaki, słodkie ziemniaki, batatysos, fasolka szparagowakukurydza, bułki, sos żurawinowy, szarlotka, pekan ciasto z orzechami pekan, oraz placek dyniowy. Różni ludzie stosują różne warianty Obiad z okazji Święta Dziękczynienia, ale ogólnie rzecz biorąc, te potrawy są najpopularniejsze.

Kiedy obchodzone jest Święto Dziękczynienia?

W Stanach Zjednoczonych Święto Dziękczynienia obchodzone jest w ostatni czwartek listopada. Wiele osób myśli, że święto to obchodzone jest tylko w USA, ale w Kanadzie również w październiku obchodzone jest Święto Dziękczynienia.

Pierwsze kanadyjskie Święto Dziękczynienia miało miejsce w 1578 r., kiedy to Martin Frobisher, angielski marynarz, zorganizował uroczystość, aby chwalić Boga za bezpieczne dotarcie z Anglii do Kanady.

Podsumowując

Wykorzystaj ten artykuł jako przewodnik po słów i wyrażeń związanych ze Świętem Dziękczynienia i wyrażeń związanych ze Świętem Dziękczynienia, a następnie przećwicz je w tym sezonie świątecznym. Jak w przypadku wszystkich nowych angielskimi idiomami i zwrotów, używanie ich w rozmowie jest sposobem na ich utrwalenie. A może w tym roku podzielisz się swoimi ulubionymi cytatami z przyjaciółmi i rodziną przy stole?

Wesołego Święta Dziękczynienia!

Story Page