Pułapki czyhające na początkującego tłumacza języka rosyjskiego

Początkujący tłumacz może obawiać się, że czeka go wiele trudności. Pojawia się pytanie czy tłumacz polsko – rosyjski może poradzić sobie na rynku bez kontaktów i doświadczenia? Obecnie praca freelancera to oczywiście symbol wolności. Taki styl pracy jest traktowany jako ta opcja, dzięki której ciągle można wiele zmieniać, będzie można dopasowywać sobie formę i styl pracy do własnych potrzeb i indywidualnych oczekiwań.

Właśnie w takiej formie obecnie pracuje wielu tłumaczy i starają się o takim charakterze pracy marzyć. Ciekawe są te wszystkie procesy i działania jakie w życiu zawodowym tłumacza będą czekać. Zrozumienie specyfiki tych różnych etapów nie będzie zadaniem prostym, jednak właśnie idąc krok po kroku po zawodowej ścieżce można oczekiwać, że uda się rozwinąć w taki sposób, że będzie można również dużo zarobić na tej pracy.

Geniusz bez uznania

Niestety bardzo często jest tak, że początkujący tłumacz aplikuje do wielu różnych projektów a jednak nie zyskuje sobie zainteresowania klientów. Sytuacja rzeczywiście dla tych osób często jest kłopotliwa, ponieważ walka o klienta nie jest zadaniem prostym, gdy nie jesteśmy znani w branży. Klienci najczęściej szukają doświadczonych osób. Warto więc rejestrować się w specjalnych serwisach dla tłumaczy, gdzie pojawi się w ogóle szansa na to, by jakoś zaistnieć, pokazać swoją osobę i swoje możliwości. Można będzie zamieścić tam ogłoszenie o tym, że chce się podjąć tłumaczeń przedstawić swoją osobę i przygotowaną ofertę. To w wielu przypadkach skuteczny sposób na zaprezentowanie swoich możliwości i tym samym skuteczniejszą walkę o klientów.

Umiejętności tłumacza

W przypadku każdego tłumacza bardzo ważne będzie portfolio. Naszym zadaniem jest zaprezentować się w miarę możliwości jak najlepiej i potencjalnym klientom pokazać, że mamy już doświadczenie, wykonywaliśmy różnorakie projekty i rzeczywiście warto nam zaufać. Jeśli będziemy w stanie skutecznie się zaprezentować i przygotujemy dobre portfolio można oczekiwać, że zaczniemy być lepiej postrzegani i łatwiej nam będzie o angaż w konkretnych projektach i zadaniach.

Warto zadbać o tym, by na nasz temat w sieci pojawiały się komentarze. To zawsze skuteczny sposób na przyciąganie klientów, ponieważ opinia społeczna jaka o nas krąży to bardzo często ten element, na jaki potencjalny klient będzie zwracał szczególną uwagę. Warto oczywiście dbać o budowę swojego wizerunku, ponieważ od tego zależy czy na dłuższą metę tłumacz się rozwinie w tej branży i będzie miał stałych klientów, którzy będą zlecać kolejne projekty.

Story Page